logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Zwalczanie tarcznika – preparaty na tarczniki

Tarcznik to jeden z groźnych szkodników roślin. Może atakować zarówno uprawy ogrodowe, jak i rośliny doniczkowe. Owady należące do rodziny tarcznikowatych to pluskwiaki, które wykazują się dużą uciążliwością i stanowią niemałe zagrożenie dla upraw. Zwalczanie tarcznika nie jest łatwe, jednak wykorzystując zaawansowane preparaty na tarczniki w przeznaczony do tego sposób, można uratować rośliny.

Tarczniki na storczykach i innych roślinach – rozpoznanie i zagrożenia

Tarcznik może żerować na różnych roślinach. Lubi wysokie temperatury i małą wilgotność powietrza, dlatego często pojawia się w domach. Szczególnie chętnie atakuje osłabione rośliny – niewłaściwie podlewane czy nawożone. Żeruje na liściach i pędach, wysysając soki z roślin i powodując ich obumieranie. Tarcznik atakuje m.in. palmy, draceny, anturium, róże, bluszcz, a także drzewa owocowe jak jabłoń czy grusza. Często zaobserwować można również tarczniki na storczykach. Rozpoznanie działalności dorosłych owadów nie jest trudne – liście roślin zaczynają żółknąć, a pod nimi można znaleźć kilkumilimetrowe, brązowe owady z charakterystyczną tarczką. Tarczki zapewniają szkodnikom ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, a więc też przed różnymi metodami ich zwalczania. Dlatego pozbycie się ich wymaga starannych i systematycznych działań.

Preparaty na tarczniki – skuteczna walka z owadami

Tarcznika można próbować pozbyć się za pomocą metod domowych, jednak często są one nieskuteczne, zwłaszcza w przypadku, gdy rośliny zaatakowało już wiele osobników. Skuteczną metodą na zwalczanie tarczników są powszechnie dostępne chemiczne środki ochrony roślin. Preparaty na tarczniki wykorzystuje się do wykonywania oprysków, które należy powtarzać co około 3 tygodnie. Można też przeprowadzić opryski zapobiegawcze wczesną wiosną. Ze względu na dużą odporność tarczników warto uważnie stosować się do zaleceń producenta środków na owady i trzymać się harmonogramu oprysków.

Nasza oferta obejmuje wyłącznie wysokiej klasy preparaty na tarczniki. Proponujemy sprawdzone środki, dzięki którym walka z tymi uporczywymi owadami ma szansę zakończyć się pełnym sukcesem. Oferujemy szeroki wybór środków ochrony roślin, które umożliwiają zwalczanie tarczników oraz innych szkodników ogrodowych. Postaw na wysoką jakość i zadbaj o swoją roślinność!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl