logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Karate Zeon 050CS 5ml TARGET Karate Zeon 050CS 5ml TARGET
Producent: Target
Cena: 10,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nissorun Strong 250SC 5ml TARGET Nissorun Strong 250SC 5ml TARGET
Producent: Target
Cena: 15,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ortus 05SC 20ml AGRECOL Ortus 05SC 20ml AGRECOL
Producent: Agrecol
Cena: 15,50 zł
szt.
zobacz więcej
Ortus 05SC 30ml AGRECOL Ortus 05SC 30ml AGRECOL
Producent: Agrecol
Cena: 19,50 zł
szt.
zobacz więcej
Spintor 240SC 12ml AGRECOL Spintor 240SC 12ml AGRECOL
Producent: Agrecol
Cena: 20,00 zł
szt.
zobacz więcej
Spintor 240SC 6ml AGRECOL Spintor 240SC 6ml AGRECOL
Producent: Agrecol
Cena: 13,00 zł
szt.
zobacz więcej
Actellic 500EC 100ml TARGET Actellic 500EC 100ml TARGET
Producent: Target
Cena: 35,00 zł
szt.
zobacz więcej
Karate Zeon 050CS 20ml TARGET Karate Zeon 050CS 20ml TARGET
Producent: Target
Cena: 17,00 zł
szt.
zobacz więcej
Pułapka na ślimaka KWAZAR Pułapka na ślimaka KWAZAR
Producent: Kwazar
Cena: 13,00 zł
szt.
zobacz więcej

Zwalczanie szkodników – występ szkodniki w ogrodzie

Szkodniki roślin to jedne z największych wrogów upraw ogrodowych, a ich zwalczanie może stanowić wymagające zadanie. Podobnie jak insekty domowe czy chwasty w ogrodzie szkodniki należą do powracających problemów, z którymi trudno wygrać raz na zawsze. Wielu ogrodników stara się zwalczać szkodniki roślin naturalnymi metodami, jednak nie zawsze przynoszą one pożądany rezultat. Stąd obecność na rynku różnorodnych środków mających na celu zwalczanie szkodników.

Szkodniki roślin, chwasty w ogrodzie i inne zagrożenia dla upraw

Szkodniki zagrażają wielu typom roślin. Większość z nich to owady – mszyce, przędziorki, stonki ziemniaczane, turkuć podjadek, bielinek kapustnik czy wołek zbożowy. Poza tym popularne szkodniki w ogrodzie to gąsienice czy ślimaki. Ponadto uprawom mogą zagrażać gryzonie. Ze względu na szybkie rozmnażanie się większości szkodników warto reagować szybko w przypadku dostrzeżenia pierwszych oznak ich obecności. Niepożądanymi gośćmi są też przesadnie rozrastające się chwasty w ogrodzie, które można usuwać mechaniczne lub za pomocą środków chemicznych (herbicydów).

Współczesne insektycydy skutecznie zwalczają zarówno insekty domowe, jak i szkodniki roślin doniczkowych i ogrodowych. Na rynku dostępne są też preparaty chemiczne, które zwalczają ślimaki czy gryzonie. Ze względu na zaawansowany, starannie opracowany skład nie szkodzą one roślinom, ludziom czy innym zwierzętom i są obojętne dla środowiska naturalnego. Pod warunkiem ich stosowania zgodnie z zaleceniami producenta wykazują się więc zarówno skutecznością, jak i bezpieczeństwem.

Szkodniki roślin doniczkowych i ogrodowych – pozbądź się niechcianych gości

Nie warto ignorować problemu, jakim są szkodniki w ogrodzie. Mogą one bowiem powodować nawet zniszczenie całych upraw. Aby ich zwalczanie przebiegło pomyślnie, warto przeprowadzać opryski za pomocą sprawdzonych, polecanych ze względu na swoją skuteczność i bezpieczeństwo środków. W naszej ofercie znajdziesz właśnie tego typu produkty. Proponujemy skuteczne preparaty, które pomogą Ci wytępić ślimaki, chrząszcze czy gąsienice, a także mszyce, przędziorki, wciornastki i inne uporczywe szkodniki roślin. Nasz szeroki asortyment obejmuje produkty, które przydadzą się każdemu ogrodnikowi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl