logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania

Przędziorek – zwalczanie przędziorka

Przędziorki to szkodniki powodujące powstawanie na roślinach charakterystycznych, bardzo drobnych pajęczynek. Ich obecność jest szkodliwa, ponieważ powodują żółknięcie i brązowienie liści. Duże populacje tych organizmów mogą powodować obumieranie nawet całych upraw, dlatego nie warto dopuszczać do dużych zniszczeń, jakie może powodować przędziorek. Oprysk chemicznymi środkami ochrony roślin, gdy ich populacja nie jest jeszcze duża to jedna z najskuteczniejszych metod na zwalczanie przędziorka.

Zwalczanie przędziorka na iglakach i innych roślinach

Przędziorki to bardzo drobne pajęczaki (ich ciało ma zaledwie ok. pół milimetra długości) o żółtopomarańczowej, czerwonej lub brunatnej barwie. Wyróżniamy wiele gatunków tego powszechnie występującego szkodnika – są to m.in. przędziorek chmielowiec, przędziorek szklarniowiec, przędziorek owocowiec i przędziorek sosnowiec. Przędziorek może atakować więc bardzo wiele roślin – zarówno ogrodowych, jak i szklarniowych oraz domowych. Preferuje wysokie temperatury i suche powietrze. Bardzo szybko się rozmnaża, a w ciągu roku występuje wiele pokoleń, dlatego zwalczanie przędziorka może być utrudnione.

Ogrodnicy borykający się z problemem przędziorków często próbują wielu metod ich tępienia. Zwalczanie przędziorka jest możliwe m.in. dzięki preparatom biologicznym zawierającym roztocza. Bujne rośliny, na których występuje przędziorek, będą jednak wymagały przeprowadzenia oprysków za pomocą środków chemicznych. Zwalczanie przędziorka na iglakach i innych roślin o gęstych łodygach lub gałęziach należy przeprowadzić skrupulatnie i z dużą dozą cierpliwości. Aby przędziorek został wyeliminowany, oprysk musi być przeprowadzony bardzo dokładnie. Tylko wtedy masz szansę pozbyć się tego szkodnika.

Opryski na przędziorki – środki ochrony roślin

W naszym asortymencie znajdziesz sprawdzone i skuteczne środki przędziorkobójcze, które pomogą Ci przeprowadzić skuteczny oprysk na przędziorka. Stawiamy na produkty od renomowanych dostawców o potwierdzonym działaniu. Warto pamiętać o tym, aby stosować się do zaleceń na opakowaniu oraz wykonywać opryski z najwyższą starannością. Skuteczne zwalczanie przędziorka jest możliwe – wystarczy zaopatrzyć się w cierpliwość i wysokiej klasy preparat z naszej oferty. Wszystkie proponowane przez nas produkty poza skutecznością wyróżnia też bezpieczeństwo, a zatem każdy z nich możesz stosować bez obaw o zdrowie swoich roślin czy zwierząt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl