logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania

Mszyce w ogrodzie – zwalczanie mszyc

Mszyce to jedne z najgroźniejszych, a zarazem najpowszechniejszych szkodników ogrodowych. Nie tylko bezpośrednio szkodzą one roślinom, ale też przenoszą rozmaite choroby, dlatego zwalczanie mszyc jest bardzo ważne. Szkodniki te upodobały sobie zwłaszcza rośliny sadownicze, jednak nie są wybredne co do rodzaju atakowanych roślin, a więc mogą pojawić się w zasadzie wszędzie. Tworzą bardzo duże kolonie, a ich rozwój przebiega błyskawicznie, dlatego należą do uporczywych, trudnych w zwalczaniu szkodników. Nie istnieje jeden skuteczny sposób na mszyce. Zarówno metody naturalne, jak i środki chemiczne nie na wszystkie gatunki będą działać jednakowo. Dlatego liczy się przede wszystkim kompleksowe i konsekwentne działanie.

Mszyce w ogrodzie – charakterystyka

Mszyce to niewielkie owady, które zwykle przyjmują zielone ubarwienie. Rozmaite gatunki mogą mieć jednak różne barwy – od czarnej i granatowej, przez żółtą czy różową, aż po białą. Ich długość ciała wynosi od 1 do 2 mm, a w zależności od fazy rozwojowej mogą posiadać skrzydła lub też nie. Mszyce żerują na rozmaitych roślinach, hamując ich wzrost, a charakterystyczna dla ich obecności lepka spadź (wydzielana jako produkt uboczny spożywanego pokarmu) może powodować powstawanie i rozwój chorób grzybiczych na roślinach, powodując jeszcze większe straty.

Skuteczny sposób na mszyce

Zwalczanie mszyc nie należy do najłatwiejszych zadań. W przypadku tych owadów ogromne znaczenie ma profilaktyka – najlepszy sposób na mszyce to więc opryski zapobiegawcze. Warto stosować opryski na mszyce wczesną wiosną i systematycznie usuwać chwasty, wśród których mogą się one pojawiać, a także dbać o dobre warunki dla rozwoju roślin. Ważne jest też systematyczne przeglądanie upraw w poszukiwaniu pierwszych kolonii – szczególną uwagę warto zwrócić na drzewa owocowe.

Na mszyce warto zastosować połączenie oprysków chemicznych oraz metod naturalnych. Naturalnymi wrogami tych owadów są m.in. biedronki, a na rynku dostępne są preparaty, które zwalczają mszyce, nie szkodząc jednocześnie wielokropkom. Nasza oferta pełna jest skutecznych środków nakierowanych na zwalczanie mszyc. Ich wysoka jakość na pewno Cię nie zawiedzie, dlatego nie wahaj się i wybierz preferowany preparat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl