logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Zwalczanie misecznika – skuteczna ochrona ogrodu przed szkodnikami

Misecznik to jeden z groźnych dla upraw, uporczywych szkodników, mogących pojawić się w ogrodzie lub na roślinach doniczkowych. Miseczniki to czerwce, czyli roślinożerne, dość często występujące w naszym kraju pluskwiaki. Ich szkodliwość polega na wysysaniu soku z roślin, przez co zaczynają one usychać, a po pewnym czasie obumierają, dlatego konieczne jest zwalczanie misecznika na uprawach. Misecznik najchętniej żeruje na śliwach (misecznik śliwowiec), oliwkach, jukach, dracenach, palmach, cytrusach, bluszczach, fikusach i innych roślinach o twardych liściach (misecznik oliwkowiec) czy tujach (misecznik tujowiec).

Rozpoznawanie i zwalczanie misecznika – czerwce w domu i ogrodzie

Obecność dorosłych osobników misecznika nie jest trudno zauważyć, jeśli poddaje się rośliny pilnej obserwacji. Ukrywają się one pod liśćmi, przybierając formę niewielkiej „miseczki”. Wędrujące larwy (niedostrzegalne gołym okiem) zostawiają ponadto lepką ciecz na liściach i gałęziach rośliny. Ze względu na to, że misecznik chowa się pod swoją charakterystyczną osłoną (samice znoszą również pod nią jaja), nie jest łatwo go wytępić, szczególnie metodami domowymi. Na szczęście współcześnie istnieją środki chemiczne, które umożliwiają efektywne zwalczanie misecznika na domowych roślinach doniczkowych, krzewach i drzewach.

Misecznika najłatwiej pozbyć się wykonując opryski za pomocą dostępnych na rynku środków. Najlepiej przeprowadzać je w okresie wylęgu i żerowania, czyli między lipcem a wrześniem. Zabieg należy powtarzać co ok. 3 tygodnie, warto je kontynuować także jesienią, tak aby zlikwidować wszystkie osobniki. Przedwiośnie jest za to idealnym terminem, by wykonać oprysk profilaktyczny – ochronny. Opryski na czerwce na roślinach domowych wykonuje się po wyniesieniu ich na zewnątrz. Ponownie można wnieść doniczki do domu dopiero po kilku godzinach.

Misecznik w ogrodzie i w domu – skuteczne środki owadobójcze

Nasz asortyment obejmuje skuteczne środki owadobójcze, które umożliwią Ci bezpieczne i efektywne zwalczanie misecznika żerującego na roślinach ogrodowych i domowych. Tępieniem szkodników warto zajmować się jak najszybciej i za pomocą najlepszych środków, czyli takich, jakie znajdziesz w ofercie naszej hurtowni. Jeśli chcesz upewnić się, że czerwce lub inne szkodniki nie zdziesiątkują Twoich upraw, zaopatrz się w proponowane przez nas preparaty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl