logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Karate Zeon 050CS 5ml TARGET Karate Zeon 050CS 5ml TARGET
Producent: Target
Cena: 10,00 zł
szt.
zobacz więcej
Karate Zeon 050CS 20ml TARGET Karate Zeon 050CS 20ml TARGET
Producent: Target
Cena: 17,00 zł
szt.
zobacz więcej

Zwalczanie gąsienic – skuteczne środki ochrony roślin

Gąsienica to jeden z najbardziej szkodliwych wrogów roślin. Występujące w dużej ilości gąsienice w ogrodzie potrafią błyskawicznie uszkodzić ogromną część upraw. Żywią się przede wszystkim liśćmi, ale mogą zjadać też pąki kwiatów, zostawiając ogrodową roślinność w opłakanym stanie. Szczęśliwie dostępne na rynku środki ochrony roślin pozwalają walczyć z tymi uporczywymi szkodnikami. Warto zastosować opryski, by szybko rozpocząć zwalczanie gąsienic i uratować rośliny.

Co robić, gdy pojawi się gąsienica w ogrodzie?

Pierwszą oznaką obecności gąsienic w ogrodzie są uszkodzenia roślin, przede wszystkim liści. Różne gatunki gąsienic mogą żerować na różnych roślinach – m.in. na warzywach (kapusta, groch), krzewach owocowych (agrest, porzeczka) czy roślinach ozdobnych jak np. róża. Gąsienica może pojawiać się też w szklarniach. Początkowo można zaobserwować wygryzione w liściach dziurki oraz jaja na ich spodniej części. Gąsienice często żerują nocą, a więc nie zawsze możliwe jest zaobserwowanie samych osobników. Są one szczególnie groźne dla młodych roślin, hamując ich wzrost i powodując obumieranie.

Gąsienica może rozwijać się w chwastach, dlatego w ramach działań zapobiegawczych warto dbać o to, by nie pojawiały się one w ogrodzie. Zwalczanie gąsienic jest najskuteczniejsze, gdy zastosuje się opryski z użyciem odpowiednich środków owadobójczych. Zabiegi są najskuteczniejsze w okresie wylęgania się i żerowania gąsienic – młodsze osobniki łatwiej wytępić. Stosowanie oprysków na gąsienice zgodnie z zaleceniami producenta odpowiedniego preparatu jest bezpieczne dla roślin, dlatego nie warto zwlekać i zdecydować się na przeprowadzenie prac, gdy tylko pojawią się pierwsze osobniki.

Skuteczne i bezpieczne zwalczanie gąsienic

Gąsienice w ogrodzie to niepożądany gość, który może wyrządzić dużo szkód. Do wykonania skutecznych oprysków warto zastosować wysokiej klasy środek. Na pewno znajdziesz taki w naszym asortymencie. Oferujemy bezpieczne, profesjonalne insektycydy najlepszych producentów środków ochrony roślin. Umożliwiają one nie tylko zwalczanie gąsienic, ale też innych popularnych szkodników. Przeprowadź opryski zgodnie z zaleceniami producenta, a gąsienice przestaną być Twoją zmorą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl