logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania
Producent
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Zwalczanie chwastów w trawie – utrzymanie trawnika

Idealny trawnik powinien być pozbawiony chwastów, czyli pojawiającej się samoczynnie roślinności niebędącej trawą, która szpeci murawę i wpływa na brak jej jednolitości. Chwasty w trawniku blokują też źdźbłom dostęp do słońca, wody czy składników odżywczych sprawiając, że uzyskanie gęstego zielonego dywanu jest trudniejsze. Jak pozbyć się chwastów z trawnika? Istnieje wiele sposobów na zwalczanie chwastów w trawie. Do jednego z najskuteczniejszych należą chemiczne środki ochrony roślin, które warto mieć na podorędziu i stosować wedle potrzeby.

Chwasty w trawniku – skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

Chwasty mogą pojawić się wszędzie. Wyrastają z ziaren pozostawionych w glebie lub przyniesionych przez wiatr. Wyróżniamy chwasty dwuliścienne, które są bardziej powszechne, a jednocześnie łatwiejsze w zwalczaniu oraz chwasty jednoliścienne, które pojawiając się na trawniku, zwykle tworzą nieestetyczne kępy traw o innym kolorze i wyglądzie. Do chwastów dwuliściennych zaliczają się tak popularne rośliny, jak koniczyna, babka lancetowata, stokrotka, szczaw, rumianek czy gwiazdnica pospolita. Ich obecność potrafi zamienić równą, zieloną murawę w wielobarwną i chaotyczną łąkę, co nie zadowala bardzo wielu posiadaczy trawników.

Zwalczanie chwastów w trawie można prowadzić na wiele sposobów. Pierwszym i najłatwiejszym jest koszenie – częste wyeliminuje znaczną część chwastów. Skuteczniejsze jest ręczne pielenie, czyli wyrywanie chwastów z korzeniami. Warto w tym celu stosować specjalne narzędzia, by praca była łatwiejsza i szybsza. W walce szczególnie z niektórymi gatunkami chwastów pomoże też wertykulacja, która uszkadza ich system korzeniowy.

Jak pozbyć się chwastów z trawnika raz, a dobrze?

Metody mechaniczne nie należą ani do najwygodniejszych w stosowaniu, ani do najskuteczniejszych. Jeśli więc chwasty poważnie szpecą Twój trawnik, konieczne będzie zastosowanie środków chemicznych. Chwasty w trawniku istniejącym można zwalczać, wykonując opryski z użyciem środków selektywnych. To przede wszystkim preparaty nakierowane na niszczenie gatunków dwuliściennych, które nie szkodzą trawnikowi. Zwalczanie chwastów w trawie można też przeprowadzić przed założeniem trawnika, stosując środek typu Roundup, który zlikwiduje wszystkie niepożądane rośliny, także te wieloletnie.

W naszej ofercie znajdziesz skuteczne środki, które pomogą Ci zadbać o perfekcyjny wygląd i kondycję trawnika. Przekonaj się o ich jakości – zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl