logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Starane 260EW 100ml TARGET Starane 260EW 100ml TARGET
Producent: Target
Cena: 34,00 zł
szt.
zobacz więcej
Starane 260EW 20ml TARGET Starane 260EW 20ml TARGET
Producent: Target
Cena: 15,00 zł
szt.
zobacz więcej

Chwasty w ogrodzie – skuteczne zwalczanie chwastów

Chwasty to, obok szkodników i chorób, jedna z największych przeszkód stojących na drodze do prawidłowego rozwoju roślin. Są to rosnące dziko rośliny, które hamują wzrost upraw, ograniczając im dostęp do światła, wody i składników odżywczych. Chwasty w ogrodzie zazwyczaj bardzo szybko się rozrastają, a walka z nimi należy do codziennych obowiązków każdego właściciela ogrodu czy pól uprawnych. Istnieje jednak wiele sposobów na zwalczanie chwastów, wśród nich bardzo skuteczne środki dostępne w naszej ofercie.

Chwasty w ogrodzie – jak z nimi walczyć?

Niestety chwasty w ogrodzie zawsze będą się pojawiać. Ich obecność jest nieunikniona. Istnieje jednak wiele sposobów na ograniczenie ich rozwoju. Najprostszą z nich jest metoda mechaniczna. Chwasty można wyrywać ręcznie, wspomagając się przy tym odpowiednimi narzędziami i zachowując ostrożność, tak by nie uszkodzić własnych roślin. Wadą tej metody jest przede wszystkim duży nakład pracy oraz niedokładność – wystarczy pominąć choć niewielki fragment systemu korzeniowego rośliny-pasożyta, by pojawiła się ona ponownie w tym samym miejscu.

Chwasty w ogrodzie można zwalczać też chemicznie. Na rynku dostępne są różne rodzaje środków. Pierwszym z nich są tzw. herbicydy selektywne, które zabijają tylko nieproszonych gości, nie wpływając negatywnie na uprawy. Ich stosowanie jest bezpieczne i wygodne. Środki selektywne można stosować do zwalczania niemal wszystkich rodzajów chwastów, a także mchu. Na rynku dostępne są preparaty o różnych substancjach czynnych i działaniu. Niektóre z nich niszczą także system korzeniowy roślin, co pozwala na uzyskanie długotrwałych efektów.

Wśród środków chemicznych na chwasty znajdziemy też preparaty typu Roundup. Są to tak zwane herbicydy totalne, umożliwiające zwalczanie chwastów jednoliściennych i dwuliściennych, jednorocznych i wieloletnich. Preparat nie jest obojętny dla innych roślin, nie zalega jednak w glebie, dlatego może być stosowany w celu przygotowania ziemi pod uprawę.

Wszystkie typy środków umożliwiających zwalczanie chwastów znajdziesz w naszym szerokim asortymencie. Proponujemy jedynie sprawdzone, wysokiej jakości preparaty, których jakość na pewno Cię nie zawiedzie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl