logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Ukorzeniacze do roślin – pomoc w produkcji sadzonek

Ukorzeniacze to specjalne preparaty promujące formowanie się silnych i rozbudowanych korzeni. Są szczególnie przydatne przy produkcji sadzonek i rozmnażaniu roślin. Łatwość zastosowania sprawia, że jest to doskonałe wsparcie zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących ogrodników, którzy pragną zadbać o jak najlepszą jakość swoich upraw. Preparaty tego typu pozwalają upewnić się również, że zakorzenianie roślin w glebie zakończy się sukcesem, a roślina wyrośnie mocna i zdrowa.

Ukorzeniacz do roślin – jak działa i dlaczego warto?

Ukorzeniacze zwykle dostępne są w formie delikatnego proszku. Wystarczy zanurzyć w nim podstawę sadzonki, a następnie umieścić w podłożu, by preparat zaczął działać, wpływając na lepsze zakorzenianie rośliny. Ukorzeniacz do roślin zawiera auksyny, które są hormonami promującymi wykształcanie się korzeni, dlatego są tak skuteczne. Niektóre preparaty zawierają też środki grzybobójcze pozwalające na ochronę sadzonek przed różnymi chorobami.

Warto stosować ukorzeniacze szczególnie w przypadku bardziej opornych w wykształcaniu korzeni gatunków roślin, jednak preparat przyda się do efektywnego rozmnażania wszystkich upraw. Są one nieszkodliwe, łatwe w stosowaniu i bardzo przydatne. W połączeniu z odpowiednimi warunkami do wzrostu zastosowanie środków ukorzeniających będzie skutkować wykształceniem zdrowych i silnych roślin.

Jak wybrać ukorzeniacz do roślin?

Typ stosowanego ukorzeniacza powinien zależeć od stosowanej rośliny. Wyróżniamy kilka rodzajów tego typu preparatów, które różnią się nieco właściwościami i przeznaczeniem:

  • ukorzeniacz A – do opornych sadzonek zielnych oraz półzdrewniałych (drzew i krzewów),

  • ukorzeniacz AB – do sadzonek półzdrewniałych i zdrewniałych, w tym iglaków,

  • ukorzeniacz B – do sadzonek zielnych roślin doniczkowych i szklarniowych,

  • ukorzeniacz B2 – do sadzonek półzdrewniałych i zielnych roślin doniczkowych, szklarnowych oraz drzew i krzewów.

Prawidłowy dobór ukorzeniacza do roślin to jedna z gwarancji sukcesu jego stosowania, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się jego przeznaczeniu przed zakupem.

Aby ułatwić roślinom zakorzenianie, warto wybrać najlepsze produkty od sprawdzonych dostawców – takie, jakie znajdziesz w asortymencie naszej hurtowni. Proponujemy wysokiej klasy ukorzeniacze różnych typów, które pozwolą roślinom na szybki i zdrowy rozwój, wpływając na piękno Twojego ogrodu lub domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl