logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Szklarnie i tunele foliowe do każdego ogrodu

Uprawa warzyw i owoców pod folią to prosty i popularny sposób na przyspieszenie wzrostu roślin i zabezpieczenie ich przed chłodem czy szkodnikami. Mini szklarnia może znaleźć się w każdym ogrodzie, nie zajmując więcej miejsca niż zwykłe grządki. Szklarnie ogrodowe pozwalają na uprawę wielu gatunków i umożliwiają osiągnięcie wysokich plonów, niekiedy nawet kilka razy w roku. Można też zastosować trwałe folie ogrodowe o odpowiednich właściwościach. Szklarnie i tunele foliowe są niezwykle wygodne w użyciu i pomagają poprawić jakość niemal każdej uprawy.

Szklarnie i tunele foliowe – właściwości

Folie ogrodowe i szklarnie sprawiają, że nie musisz martwić się o przymrozki i zmienną pogodę – jednocześnie zapewniasz roślinom optymalne warunki do wzrostu. Warto jednak pamiętać, że pełnowymiarowe szklarnie ogrodowe są dość wymagające i kosztowne w budowie. Z tego względu w małym, przydomowym ogrodzie lub na niewielkiej uprawie idealnie sprawdzi się kompaktowa mini szklarnia do tworzenia sadzonek i wspierania wzrostu roślin. Na rynku są też dostępne wykorzystujące folie ogrodowe praktyczne tunele foliowe, które idealnie nadają się do osłaniania grządek.

Szklarnie i tunele foliowe są łatwe w konstrukcji i utrzymaniu. Koszt ich budowy również jest znacznie niższy niż w przypadku szklarni. Zbudowane są one z niezwykle mocnej folii ogrodowej, której właściwości zapewniają roślinom korzystny mikroklimat. Dostępne są tunele o różnej konstrukcji i rozmiarach – najpopularniejsze są spore tunele o konstrukcji zbliżonej do tradycyjnej szklarni. Folię można jednak wykorzystać także do ochrony pojedynczych grządek, tworząc tym samym mini szklarnie. Na rynku nie brakuje rozwiązań, które umożliwiają łatwe wykonanie takiej konstrukcji.

Mini szklarnia – wykorzystaj folie ogrodowe!

Szklarnie tunelowe i foliowe są nowoczesnym i wygodnym rozwiązaniem, umożliwiającym wygodną uprawę roślin w optymalnych warunkach. Ich montaż i demontaż jest szybki i prosty, a możliwości zastosowania bardzo szerokie. Uprawa pod folią również nie należy do wyzwań. Folie do ochrony pojedynczych grządek można stosować niemal wszędzie, uzyskując wysokie plony i ułatwiając sobie utrzymanie upraw. Tak wykonane szklarnie ogrodowe są bardzo trwałe i bez trudu przetrwają wiele sezonów. Szeroki wybór różnorodnych rozwiązań sprawia zaś, że każdy może znaleźć takie, które będzie pasować do jego ogrodu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl