logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Podpory do roślin pnących, paliki do drzewek, tyczki

Rośliny pnące są bardzo efektowne, do prawidłowego rozwoju wymagają jednak stosowania odpowiednich podpór. Można zdecydować się na tyczki lub drabinki albo inne bardziej skomplikowane konstrukcje. Efektowne podpory do roślin sama w sobie może stanowić dekorację ogrodu i tworzyć w nim niezwykły klimat. Wśród gamy podpór ogrodniczych znajdziemy też m.in. paliki do drzewek ułatwiające ich wzrost w szkółkach, sadach i ogrodach. Dzięki temu możesz uzyskać pewność, że młoda roślina nie złamie się pod wpływem wiatru czy innych czynników atmosferycznych.

Podpory, tyczki, paliki do drzewek – rodzaje i właściwości

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, pozwalających podpierać pnącza i młode rośliny. Podpora do roślin może przyjmować różne formy i być wykonana z rozmaitych materiałów. Największą popularnością cieszą się tyczki i podpory wykonane z tworzyw sztucznych i z metalu, przede wszystkim ze względu na swoją trwałość. Większość z nich jest powlekana lub malowana. Można zdecydować się na naturalnie wyglądające tyczki i paliki do drzewek w kolorze zielonym lub postawić na urozmaicone barwy. W sklepach znajdziesz też podpory ekologiczne – z bambusa lub innych naturalnych surowców. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z ich ograniczoną trwałością. Paliki do drzewek najczęściej wykonane są z solidnego, zabezpieczonego przed pleśnią, grzybami i szkodnikami drewna.

Jaka podpora do roślin?

Każda stosowana w ogrodzie podpora do roślin powinna być dobrana zgodnie z potrzebami uprawianego gatunku. Delikatne pędy i liści dobrze poradzą sobie na cienkich prętach czy listewkach. Solidniejsze rośliny będą potrzebowały zaś silniejszego wsparcia. Trzeba więc zwrócić uwagę na to, by wybrana podpora do roślin była skonstruowana z solidniejszych prętów, rurek czy listew. Również paliki do drzewek powinny mieć przede wszystkim solidną konstrukcję. Warto pamiętać, że niezaimpregnowane podpory drewniane mogą ulegać butwieniu i niszczeniu. Elementy metalowe powinny być zaś wykonane z nierdzewnych stopów lub odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Tylko wtedy uzyskasz pewność, że wybrane tyczki i podpory przetrwają lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl