MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 907 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Florovit aktywator kompostu 1kg Florovit aktywator kompostu 1kg
Producent: Brak
Cena: 14,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Florovit aktywator kompostu 4kg Florovit aktywator kompostu 4kg
Producent: Brak
Cena: 42,00 zł
szt.
zobacz więcej
Worki 120L bez tasiemki Worki 120L bez tasiemki
Producent: Brak
Cena: 4,00 zł
szt.
zobacz więcej
Worki 120L HQ 10szt. z tasiemką Worki 120L HQ 10szt. z tasiemką
Producent: Brak
Cena: 4,50 zł
szt.
zobacz więcej
Worki 60L bez tasiemki Worki 60L bez tasiemki
Producent: Brak
Cena: 2,70 zł
szt.
zobacz więcej

Skuteczne kompostowanie w każdym ogrodzie

Kompostowanie w każdym ogrodzie. Gromadzenie zielonych i organicznych odpadów w jednym przeznaczonym do tego miejscu ma niezwykle dużo zalet. Kompostownik nie musi być duży, dzięki czemu więcej przestrzeni można przeznaczyć pod uprawę czy na tereny rekreacyjne. Neutralne formy współczesnych kompostowników nie szpecą też posesji. Szeroki wybór różnorodnych rodzajów umożliwia wybór odpowiedniego modelu dla każdego

Kompostowanie trawy i innych resztek organicznych – czy warto?

Kompostowanie należy do najstarszych i najbardziej naturalnych metod utylizacji odpadów. Nadają się do tego resztki i odpady roślinne – m.in. trawa, gałęzie, łodygi , owoce, warzywa, korzenie, chwasty – oraz inne materiały organiczne, jak np. resztki żywności (owoców i warzyw, a także skorupki jaj czy fusy herbaciane i kawowe), popiół, słoma, odchody zwierzęce. Gotowy kompost jest uniwersalnym, w pełni naturalnym nawozem, który można stosować w celu wsparcia rozwoju roślin. Prawidłowo przygotowany dostarczy im wielu niezbędnych substancji odżywczych, działając stopniowo i długotrwale. Warto więc stosować go wszędzie tam, gdzie występują problemy z żyznością gleby. Kompostowanie trawy i innych składników organicznych jest również jednym z ważnych elementów ekologicznej uprawy warzyw i innych roślin.

Do zalet kompostu należy więc przede wszystkim naturalność, uniwersalność i niski koszt uzyskania (jest on praktycznie zerowy, jeśli nie liczyć zakupu kompostownika czy innych akcesoriów jak np. przyspieszacz kompostowania). Wadą może być brak jednorodności kompostu, a także sam proces jego uzyskiwania – kompostownik musi być umieszczony w zacienionym, a także mało uczęszczanym miejscu ogrodu, przede wszystkim ze względu na nieprzyjemny zapach oraz nieciekawy wygląd.

Wybierz odpowiedni kompostownik

Kompostownik to rodzaj dużego naczynia, w którym składuje się materiał organiczny, przygotowując kompost. Na rynku znajdują się kompostowniki w różnych rozmiarach: od małych po bardzo duże – i o różnym wyglądzie. Najpopularniejsze są kompostowniki z tworzyw, ale można znaleźć też pojemniki drewniane i wiele innych. W naszym asortymencie znajdziesz odpowiednie produkty, by przeprowadzić kompostowanie trawy i innych odpadów zielonych – polecamy nie tylko funkcjonalne kompostowniki, ale też np. przyspieszacz kompostowania, dzięki któremu szybciej stworzysz swój organiczny nawóz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl