MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 907 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Olemix 84EC 1L Olemix 84EC 1L
Cena: 13,00 zł
szt.
zobacz więcej
Olemix 84EC 5L Olemix 84EC 5L
Cena: 55,00 zł
szt.
zobacz więcej
Silitop 1L Silitop 1L
Cena: 105,00 zł
szt.
zobacz więcej
Superam 10 AL 1L Superam 10 AL 1L
Cena: 11,00 zł
szt.
zobacz więcej
Superam 10AL 5L Superam 10AL 5L
Cena: 39,00 zł
szt.
zobacz więcej

Adiuwanty – większa skuteczność środków ochrony roślin

Stosowanie środków ochrony roślin to codzienność niemal każdego rolnika czy ogrodnika. W większości gospodarstw używa się wielu środków o różnym przeznaczeniu – herbicydów, fungicydów, insektycydów, repelentów. Adiuwanty są zaś produktami wspomagającymi ich działanie, co przekłada się na wyższą skuteczność każdego środka, generując wiele korzyści. Środki wspomagające takie jak Silitop są więc coraz chętniej stosowane przez rolników, w celu poprawienia skuteczności oprysków.

Jak działają adiuwanty?

Adiuwanty umożliwiają skuteczniejsze stosowanie środków ochrony roślin, przede wszystkim herbicydów (preparatów chwastobójczych). W zależności od rodzaju mogą one ograniczać parowanie pestycydów z powierzchni roślin, ułatwiać ich przenikanie do wnętrza tkanek chwastów lub zmniejszać napięcie powierzchniowe cieczy używanej do oprysków, co zapobiega jej rozpraszaniu. Często ich stosowanie powoduje również zwiększenie przyczepności środków dolistnych i powoduje większą odporność na ich zmywanie podczas opadów. Ponadto adiuwant zwykle poprawia działanie substancji aktywnych w stosowanych w jego towarzystwie środkach ochrony roślin. Tego typu preparaty wykorzystuje się też do poprawy działania i wchłaniania nawozów.

Skuteczne i oszczędne stosowanie środków ochrony roślin – dlaczego warto stosować adiuwant?

Ze względu na swoje właściwości każdy odpowiednio dobrany i stosowany adiuwant jest środkiem, który zwiększa skuteczność i opłacalność oprysków. Dzięki adiuwantom środki ochrony roślin działają przede wszystkim szybciej i precyzyjniej. Niektóre ze środków poszerzają także działanie niektórych substancji aktywnych. Co więcej, ich wykorzystanie generuje duże korzyści ekonomiczne, ponieważ do oprysków można stosować znacznie mniejsze ilości pestycydów. Dzięki temu ogranicza się również ryzyko szkodliwego wpływu stosowania dużej ilości chemicznych środków ochrony roślin na środowisko naturalne.

Każdy dostępny w ofercie naszej hurtowi adiuwant to wysokiej klasy, sprawdzony środek, który pomoże Ci lepiej zadbać o uprawy i ograniczyć koszty związane z ochroną roślin. Wszystkie z proponowanych przez nas preparatów są bezpieczne i przeznaczone do profesjonalnego zastosowania. W naszej ofercie znajdziesz m.in. Silitop, Olbras, Superam, Protector. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zasad stosowania każdego ze znajdujących się w naszym asortymencie środków i ich współpracy z konkretnymi preparatami do ochrony roślin.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl