logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Hodowla kiełków – kiełkownice i nasiona

Kiełki to jeden z pokarmów, który ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Ze względu na skoncentrowanie wszystkich składników odżywczych potrzebnych do rozwoju rośliny, w kiełkach znajduje się mnóstwo witamin i soli mineralnych oraz enzymów i białka. Kiełki, spożywane regularnie, wpływają na ogólne polepszenie stanu zdrowia, poprawienie odporności itp., pomagają uniknąć chorób i wspierają walkę z otyłością i nadwagą. Domowa hodowla kiełków, jaką umożliwia kiełkownica, to jeden z najlepszych sposobów ich pozyskania – jest to metoda tania, a jednocześnie pozwalająca uzyskać pewność co do pochodzenia i jakości hodowanego pokarmu.

Kiełkownica w domu – jak hodować kiełki?

Hodowla kiełków w domu jest nieskomplikowana i bardzo opłacalna. Wykorzystując specjalne urządzenie nazywane kiełkownicą, można zdrowe kiełki przygotować szybko i wygodnie. Kiełkownica zapewnia nasionom doskonałe warunki do kiełkowania, sprawiając, że są gotowe do spożycia już po kilku dniach. W czasie hodowli kiełków wystarczy je jedynie regularnie podlewać.

Idealna kiełkownica zapewnia nasionom odpowiednią wilgotność i temperaturę. Powinna być na tyle szczelna, aby ciepło i wilgoć nie przedostawały się na zewnątrz, a jednocześnie wyposażona w wentylację, która odprowadza tlen i inne gazy. Syfony odpływowe powinny dbać o precyzyjną regulację poziomu wilgotności. Większość kiełkownic wyposażona jest w kilka szalek („pięter”), na których można umieszczać różne nasiona do kiełkownicy. Szalki umożliwiają też zachowanie ciągłości uprawy poprzez umożliwienie stopniowego ich zapełniania, co pozwala na stały dostęp do świeżych kiełków o idealnych parametrach.

Hodowla kiełków w domu – dla smaku i zdrowia

Kiełki są nie tylko niezwykle zdrowe, ale też bardzo smaczne. Można je dodawać niemal do wszystkiego, idealnie komponują się przede wszystkim na kanapkach i w połączeniu z warzywami (w sałatkach, surówkach i nie tylko). Nasiona do kiełkownicy to zwykle nasiona warzyw (rzodkiewki, kapusty, lucerny, a także strączkowych – np. fasoli, soczewicy, soi). Różnią się smakiem oraz zawartością poszczególnych składników odżywczych. Wyprodukowane samodzielnie zawsze będą jednak zdrowe. Warto pamiętać, że nasiona do kiełkownicy powinny mieć certyfikat ekologiczny i być pozbawione zapraw oraz konserwantów.

Jeśli interesuje Cie domowa hodowla kiełków, koniecznie zaopatrz się we własną kiełkownicę. W naszym asortymencie znajdziesz produkty najwyższej jakości, które umożliwią Ci bezproblemową produkcję tej niezwykle korzystnej dla zdrowia żywności – zapraszamy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl