logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Starane 260EW 100ml TARGET Starane 260EW 100ml TARGET
Producent: Target
Cena: 34,00 zł
szt.
zobacz więcej
Starane 260EW 20ml TARGET Starane 260EW 20ml TARGET
Producent: Target
Cena: 15,00 zł
szt.
zobacz więcej

Chwasty dwuliścienne – zwalczanie chwastów dwuliściennych

Metody zwalczania chwastów mogą się nieco różnić ze względu na charakter i budowę poszczególnych typów roślin-pasożytów. Preparaty typu Roundup zwalczają każdą roślinność na opryskiwanym terenie, jednak decydując się na selektywne tępienie chwastów, warto zwrócić uwagę na preparaty bardziej wyspecjalizowane. Chwasty dwuliścienne to bardzo szeroka grupa roślin, których zwalczanie zwykle określa się jako trudniejsze. Istnieją jednak nakierowane na ich zwalczanie środki chemiczne, które wykazują się bardzo dużą skutecznością.

Chwasty dwuliścienne – charakterystyka

Chwasty dwuliścienne wytwarzają dwa liście zarodkowe – stąd pochodzi nazwa tej grupy roślin. Należy do niej przeważająca część chwastów, w tym np. skrzyp polny, przytulina czepna, gwiezdnica pospolita, mniszek pospolity, koniczyna, rumianek pospolity, stokrotka polna, podbiał pospolity i wiele innych. Najczęściej pojawiają się one na trawnikach, zaburzając wzrost murawy i wyróżniając się na tle trawy. Miłośnicy idealnie równego i gęstego zielonego dywanu zwykle decydują się więc na walkę z nieproszonymi gośćmi. Chwasty dwuliścienne można zaobserwować również pomiędzy innymi roślinami, np. w zbożach.

Zwalczanie chwastów dwuliściennych

Chwast dwuliścienny można usuwać ręcznie, a także redukować ich ilość poprzez regularne grabienie czy przeprowadzanie zabiegów wertykulacji trawnika. Pomocne jest też częste koszenie. Bardziej skuteczne jest jednak stosowanie środków chemicznych – środki selektywne na chwasty dwuliścienne idealnie nadają się do stosowania na każdym terenie, także na trawniku, ponieważ nie szkodzą uprawianym źdźbłom. Opryski należy przeprowadzać zgodnie z zaleceniami producenta. Warto działać szybko, zanim dojdzie do poważnego osłabienia upraw czy trawnika za sprawą szkodzących im chwastów.

Z chwastami można też walczyć przed wysianiem zbóż uprawnych czy założeniem trawnika, stosując herbicyd totalny typu Roundup. Jego charakterystyka sprawia, że niszczy on skutecznie wszystkie chwasty, nawet te uporczywe jak np. skrzyp polny. Szkodzi jednak również innym roślinom, dlatego nie stosuje się go na uprawy.

Dostępne w naszym asortymencie produkty na chwasty dwuliścienne pomogą Ci wygrać walkę z niepożądanymi roślinami. To sprawdzone środki do profesjonalnego zastosowania, dlatego ich jakość na pewno Cię nie zawiedzie. Zapraszamy serdecznie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl