logo MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ! 
telefon (+48) 577 167 775 

(pon-pt: 8:00-18:00, sob:8:00-14:00) 
Opcje przeglądania

Chemia basenowa – zadbaj o czystość swojego basenu

Instalacja basenu w ogrodzie to inwestycja we własne dobre samopoczucie. To możliwość relaksu po ciężkim dniu i idealny sposób na uzyskanie orzeźwienia, gdy z nieba leje się żar. Ważne, by regularnie wykonywać prawidłowe oczyszczanie wody w basenie, tak by była ona czysta i przejrzysta oraz zachowała odpowiedni poziom kwasowości (pH). W tym celu stosuje się nie tylko różne metody filtrowania, ale też środki chemiczne znane jako chemia basenowa. Tylko wówczas każda kąpiel w przydomowym basenie może być nie tylko przyjemna, ale i w pełni bezpieczna.

Skuteczne oczyszczanie wody w basenie

Własny basen to wielka przyjemność, ale też dużo obowiązków. Czystość wody basenowej zasługuje na szczególną uwagę, gdy mają się w nim kąpać dzieci. Wodę należy poddawać przede wszystkim regularnej dezynfekcji, która zabije mogące się w niej rozwijać bakterie, wirusy czy grzyby. W tym celu można wykorzystać chlor, ozon lub brom. Najpopularniejsza jest metoda chlorowa i ozonowa. Na rynku dostępne są m.in. wygodne w użyciu tabletki do basenu z chlorem lub aktywnym tlenem. Skutecznie oczyszczają one wodę.

Chlor jest najskuteczniejszym środkiem gwarantującym oczyszczanie wody w basenie. Działa szybko i zwalcza większość drobnoustrojów. Zadba również o to, by nie pojawił się glon w basenie. Jego wadą jest silny zapach, który przeszkadza wielu osobom oraz tendencja do wysuszania skóry czy włosów, szczególnie w przypadku częstych i długich kąpieli.

Metoda tlenowa umożliwia równie skuteczne oczyszczanie wody w basenie, nie nadając wodzie nieprzyjemnego zapachu i nie drażniąc skóry. Tabletki do basenu z ozonem są równie wygodne w stosowaniu, jednak nie oferują tak dobrych właściwości, jak chlor, jeśli chodzi o walkę z glonami. Dlatego, aby nie pojawił się glon w basenie, z reguły trzeba stosować dodatkowe środki.

Glon w basenie i mętnienie wody – zapobiegaj tym częstym problemom

Poza dezynfekcją warto dbać o regulację poziomu pH wody (środki dezynfekujące najlepiej działają, gdy ma ona odpowiednie parametry) i stosować środki do koagulacji, które usuwają zanieczyszczenia, zapobiegając mętnieniu wody. Glon w basenie również zwalczysz odpowiednimi środkami. Wszystkie te produkty znajdziesz w naszej ofercie – proponujemy wysokiej klasy preparaty w atrakcyjnych cenach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl